Séria: Anita Blake, Vampire Hunter Omnibus

19. května 2009 v 21:46 | Sandy |  Moja knižnica
No...takže je tu ďalšia séria kníh z mojej (tentokrát internetovej :D) knižnice. Tvorí ju asi 16 kníh (teda, možno aj viac, ani neviem presne koľko..je to vlastne niečo ako seriál, ale v knihách...)...ale v češtine som čítala zatiaľ len šesť kníh (tú šiestu ešte len začínam).

Najskôr ma to zaujalo preto, lebo ja tam tiež tá upírska tematika (no, od Súmraku začínam na tom závisláčiť :D ešte si chcem Draculu kúpiť :D), ale nie je tu len romantika, ako v Twilighte, skôr by som povedala, že toto je také akčnejšie...no a krvavejšie (ale len občas :D nechcem vás odradiť :D)

Dám tu obaly kníh (tie sú trošku morbídne, to si nevšímajte XD...a názvy sú väčšinou podľa takých podnikov :D) a obsahy (ale sú v češtine, lebo som to kopírovala priamo z jedného internetového kníhkupectva).

Hádam sa bude páčiť...odporúčam, kto má rád upírov XDDD

1. Provinilé slasti

Vampyrismus je v USA legální. Za úplatu vám oživovatelé povolají z hrobu zombii dle vašeho výběru. Po některých hřbitovech se potulují ghúlové. Nemrtví by možná měli mít hlasovací právo, ale kdo zastaví ty, kteří začnou zabíjet lidi? Vedlejší zaměstnání oživovatelky Anity Blakeové je právě lov a exekuce odsouzených upírů. Co ale Anita udělá, když je žádána o pomoc při vyšetřování případu několika zavražděných upírů? Upíři jsou přece taky lidi. Nebo ne?
2. Rozesmáta mrtvola

Městem St. Louis se běžně pohybují upíři, lykantropové nebo ghúlové. A taky bytost, která zaslepeně zabíjí a vzápětí zmizí do noci, aniž by ji kdokoli viděl, natož mohl zastavit. Případ se ve spolupráci s policií snaží vyřešit Anita Blakeová, oživovatelka zombií a odbornice na nadpřirozené zločiny. Podaří se jí najít vraha včas, než si najde další oběti? Jak draho ji přijde, že si proti sobě poštvala seňoru Domingu, královnu vúdú? Proč se ochrnutý milionář snaží Anitu přinutit, aby pro něj oživila zombii jeho předka? Jak pevná je Anitina zásada nepoužívat při rituálech lidskou oběť? A co na to stvůra ve sklepě?


3. Cirkus prokletých

V USA je lykantropie i vampyrismus legální a město St. Louis je srdcem snah za rozšíření práv nelidí. Anita Blakeová - státem uznaná popravčí upírů - uvízne uprostřed bitevního pole, na němž se mají střetnout prastaří nemrtví o vládu nad městem. Kdo ji získá na svou stranu? Koho bude nucena zradit - tedy za předpokladu, že odstranění vlezlého upíra lze vůbec zradou nazvat.

4. Kavárna šílenců

Animátorka Anita Blakeová je zákonnou popravčí upírů pro celou oblast. Jako expertka na nadpřirozené jevy spolupracuje i s místním Duchařským komandem, zvláštní policejní jednotkou specializovanou na nadpřirozené zločiny. Teď se setkává s řadou případů pohřešovaných lykantropů. A jako by pracovních problémů neměla až nad hlavu, musí současně řešit i potíže ve svém osobním životě. V slabé chvilce slíbila manželství alfa samci vlkodlačí smečky, ale ani to ji nezbavilo nežádoucí pozornosti Pána Upírů a jeho žárlivých příznivkyň.V komplikovaném případě se jako obvykle řeší i otázka, "Kdo je tu vlastně netvor?"


5. Krvavé koleno

V pátém díle série napsané Laurell K. Hamiltonovou má lovkyně upírů Anita Blakeová, která má mimo to i dar probouzet mrtvé, práce nad hlavu. Musí vyřešit dva úkoly, při nichž i ona sama začne přemýšlet o tom, zda nejsou nad její síly: probudit celý hřbitov více než dvě stě let starých mrtvol a zjistit, co se stalo třem mladíkům z Missouri zavražděným způsobem, který ještě nikdy předtím neviděla.
Napínavá kniha plná boje nejen mezi právem a zákonem na jedné straně a nejrůznějšími bytostmi využívajícími nadpřirozených schopností k prosazení vlastních zájmů na straně druhé, ale i zápasů o moc mezi dvěma klany upírů.

6. Smrtící tanec

Prepáčte, že pri poslednej nie je obsah, ale asi sa ešte nepredáva v češtine a ja to ešte len začínam čítať, takže neviem, o čom to je...

Btw, ak budete chcieť, napíšem stránku, odkiaľ toto všetko stiahnete :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klik, ak ste tu boli :)

Klik

Komentáře

1 Marťa Marťa | Web | 22. května 2009 v 16:13 | Reagovat

přepokládám, že všechny díly jsou o upírech.. popravdě jsem o nich moc nečetla (kromě Stmívání samozřejmě :D)

2 Pragdene Pragdene | Web | 26. července 2013 v 15:33 | Reagovat

všechny dílu nejsou o upírech, tak moc, je tam i plno mrtvol, zombie a lykantropů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama